Sorbenty

V priemyselných prevádzkach, v strojárstve, v domácnosti či kdekoľvek inde môže občas dôjsť k úniku nebezpečných kvapalín. Tieto kvapaliny môžu ohrozovať ľudské zdravie, životné prostredie alebo spôsobiť vážne poranenia. Keď už k takej havárii dôjde, je potrebné rýchlo reagovať a nebezpečné látky a kvapaliny okamžite zlikvidovať. Ako ale dostať rozliatu, zdraviu škodlivú tekutinu ako je napr. Kyselina, lúh, olej, lak alebo jed, z povrchu bezpečne a bez vážnejších následkov?
Na to znie jednoznačná odpoveď. Použite superabsorbent SNOW od firmy Faren. Prečo práve tento prášok a nie iný? To vám hneď vysvetlíme.
Práškový superabsorbent SNOW účinne absorbuje akúkoľvek Tekuté alebo polotekuté látku z ľubovoľného povrchu. Absorbuje všetky organické, anorganické, syntetické a prirodzené tekutiny spôsobom, že tekutinu opouzdří a zachytí ju vnútri časti nasypaného prášku. Tomuto javu sa hovorí kremíkové enkapsulácia a na rozdiel od konvenčných absorbentov tekutinu úplne pojme a vysuší. Aj keď je materiál povrchu nerovný a pórovitý, odstráni sa všetka kvapalina a povrch zostane perfektne suchý a čistý bez nutnosti ďalšieho omývanie. Okrem perfektne zvládnutých absorbčných schopností prípravok SNOW jednoznačne vedie v ekologickej bezpečnosti k životnému prostrediu. Uvádza sa, že liek SNOW je inertný, čo znamená, že nereaguje so žiadnou z látok, ktorú absorbuje. Tým, že je prípravok amorfný (bez štruktúry) a inertné zároveň nemá žiadne škodlivé účinky na prostredie a nevyžaduje žiadny špeciálny postup ohľadom likvidácie. Určite stojí za zmienku aj ekonomický aspekt použitia tohto skvelého absorbentu. Produkt poskytuje vynikajúcu sorbčné schopnosti – trojnásobok až desaťnásobok svojej vlastnej hmotnosti. Znamená to, že 80 g tohto výrobku absorbuje 250 g laku alebo 600 g uhľovodíkového rozpúšťadla. Superabsorbent SNOW s porovnaním s bežnými sorbenty má 5x – 15x vyššia sorbci. SNOW je veľmi ľahký, liter jeho objemu váži 250 g. Veľké plus sa taky pripočíta možnosti jeho opakovaného použitia, kým jeho dutá konštrukcia nie je úplne saturovaná (čo je jednoducho viditeľné).
Vyskúšajte inertný amorfný prášok SNOW od firmy Faren, ktorý v odstraňovaní nebezpečných tekutín činí hotové zázraky.

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky